Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Gmina Radłów zimą

Kościeliska

Sternalice

Radłów

Ligota Oleska

Aktualności

Artykuły

 • Informacja dotycząca funkcjonowania PSZOK wyróżnione

  Informujemy, że w związku z usprawnieniem obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Radłów, który zlokalizowany jest w Gorzowie Śląskim, prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie do obsługi PSZOK dostarczenia większej ilości odpadu danej frakcji. Telefon kontaktowy do PSZOK: 533 952 783

  Poniżej godziny otwarcia PSZOK-u:

  poniedziałek: 9:00-17:00

  środa: 9.00-17:00

  sobota: 9:00-13:00

  Czytaj Więcej o: Informacja dotycząca funkcjonowania PSZOK
 • Dodatek osłonowy wyróżnione

  Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego można złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radłowie do dnia 30 kwietnia 2024 roku.Podstawowe kryteria aby otrzymać dodatek osłonowy znajduję się w pliku poniżej. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z GOPS 343599031 lub 343599004 wew. 244.

  Czytaj Więcej o: Dodatek osłonowy
 • Rekrutacja do przedszkoli i szkół w Gminie Radłów wyróżnione

  Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 oraz kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do publicznych przedszkoli oraz szkół, prowadzonych przez Gminę Radłów, określone w załączniku poniżej. Prosimy o zapoznanie się.

  Czytaj Więcej o: Rekrutacja do przedszkoli i szkół w Gminie Radłów
 • UWAGA- NOWE MOŻLIWOŚCI DOJAZDU AUTOBUSEM wyróżnione

  Z przyjemnością informujemy, że od 1 lutego 2024 roku będą realizowane gminne przewozy osób o charakterze użyteczności publicznej z terenu Gminy Radłów do Olesna. Gmina Radłów pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Poniżej szczegółowy wykaz połączeń, który jest także dostępny na każdym przystanku. Jeśli ktoś z naszych Mieszkańców chciałby wydruk takich połączeń zapraszamy do kontaktu.

  Czytaj Więcej o: UWAGA- NOWE MOŻLIWOŚCI DOJAZDU AUTOBUSEM
 • Zmarł Zbigniew Nowak wyróżnione

              Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Zbigniew Nowak- wieloletni kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie.
  Będzie nam Ciebie, Zbyszku, bardzo brakowało. Rodzinie i bliskim, w imieniu wszystkich pracowników urzędu i jednostek podległych składamy szczere wyrazy współczucia.
  Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dn. 20.01.2024 (sobota) o godz. 13.00 w kościele p.w. św Mikołaja w Rudnikach.

  Spoczywaj w pokoju...

                                                                            

  Czytaj Więcej o: Zmarł Zbigniew Nowak
 • Dane statystyczne wyróżnione

  Drodzy Mieszkańcy,

  W załączeniu umieszczamy kilka ciekawostek statystycznych dotyczących ewidencji ludności na terenie Gminy Radłów w roku 2023.

   

                                                                 

  Czytaj Więcej o: Dane statystyczne
 • Nowy samochód dla OSP RADŁÓW wyróżnione

  12 stycznia br. przedstawiciele Związku Powiatowo- Gminnego: SAMORZĄDY ZIEMI OLESKIEJ w tym: Wójt Gminy Radłów Włodzimierz Kierat,  Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, Wójt Gminy Zębowice Waldemar Czaja, Burmistrz Gorzowa Śląskiego Rafał Kotarski podpisali umowę z przedstawicielem Przedsiębiorstwa Specjalistycznego „bocar” sp. z o.o. Korwinów, na wykonanie zadania dotyczącego zakupu czterech samochodów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych działających na obszarach zlikwidowanych PPGR.
   
  Wartość zadania wynosi 4 599 708,00 zł, a dofinansowanie w ramach programu „Polski Ład” to  4 507 713,84 zł.
   
  Fabrycznie nowe samochody trafią do jednostek:
  OSP Radłów (gmina Radłów)
  OSP Łomnica (gmina Olesno),
  OSP Knieja (gmina Zębowice),
  OSP Kozłowice (gmina Gorzów Śląski).
   
  -
  Czytaj Więcej o: Nowy samochód dla OSP RADŁÓW
 • Przewozy z dopłatą wyróżnione

  Przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej będą realizowane także w Gminie Radłów.

  11 stycznia br. Wójt Gminy Radłów Włodzimierz Kierat podpisał w Urzędzie Wojewódzkim stosowną umowę na dofinansowanie zadania. Mamy nadzieję, że zorganizowane przewozy  będą często wybieraną alternatywą dla naszych  Mieszkańców w organizacji życia codziennego.

  Pozyskane dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, którego celem jest przywracanie lokalnych połączeń autobusowych.

  Czytaj Więcej o: Przewozy z dopłatą