Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy Radłów

Most kamienny

Biskupice

Urząd Gminy Radłów

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka

Artykuły

 • Marszałkowska Inicjatywa Sołecka wyróżnione

  Miło nam poinformować, że Gmina Radłów kolejny raz została beneficjentem środków w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej  Województwa Opolskiego.

  Tym razem to sołectwa: BISKUPICE, NOWE KARMONKI I WICHRÓW będą realizowały projekty w swoich sołectwa, współfinansowane ze środków Województwa Opolskiego i Gminy Radłów. Z niecierpliwością czekamy na efekty działań i życzymy powodzenia.

  Czytaj Więcej o: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka
 • Podsumowanie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w Powiecie Oleskim wyróżnione

  Szanowni Państwo,

  Dziękujemy paniom i panom sołtysom, radom sołeckim, za wspólne przeprowadzenie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w tym trudnym roku.

  Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście świetnymi organizatorami życia społecznego, kulturalnego i sportowego w waszych miejscowościach.

  Dzięki Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej powstały nowe altany, wiaty i place zabaw wraz z urządzeniami do ćwiczeń, przeprowadzono remonty sal spotkań.

  To sami mieszkańcy wsi wskazali, co jest im najbardziej potrzebne. Zawsze potrafią się skrzyknąć, ale do realizacji pomysłów potrzebne są pieniądze.

  Na ten cel Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przeznaczył w tym roku już około 1.580.000 zł.

  Ze względu na sytuację epidemiczną 24 z 346 zadań, których nie udało się zrealizować, na prośbę realizatorów przenieśliśmy na przyszły rok. Wiemy, że chcecie je zrobić solidnie i wiemy, jak są dla Państwa ważne.

  Wszystkie te pomysły i inicjatywy łączy jedno – służą one mieszkańcom, rozwojowi i integracji lokalnych społeczności. I co niezmiernie ważne: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to nie konkurs – dotację w wysokości  5 000 zł otrzyma każde sołectwo w województwie opolskim.

  Przed nami realizacja pomysłów kolejnych sołectw – te już zakończone mogą stać się dla nich inspiracją, pomocne mogą się okazać doświadczenia sąsiadów, które postaraliśmy się Państwu przedstawić, w załączonym do tej wiadomości newsletterze .

   

   

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w Powiecie Oleskim
 • Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Radłów

  Sołectwo Kolonia Biskupska dzięki staraniom Pani Sołtys Anny Chuć zrealizowało zadanie pt. "Biesiada majowa w sołectwie Kolonia Biskupska”
  Sołectwo Ligota Oleska dzięki staraniom Pana Sołtysa Grzegorza Pakuły zrealizowało zadanie pt. "Remont sanitariatów na placu biesiadnym w sołectwie Ligota Oleska”

  Zadania zrealizowane zostały dzięki współfinansowaniu z budżetu Samorządu Województwo Opolskie w ramach Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – Opolskie w latach 2020-2022 

  Czytaj Więcej o: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Radłów
 • Listy gratulacyjne dla sołtysów

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że sołtysi : Anna Chuć ( sołectwo Kolonia Biskupska), Marietta Rodewald (Sołectw Kościeliska) oraz Grzegorz Pakuła (Sołectwo Ligota Oleska) otrzymali listy gratulacyjne Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły z podziękowaniem za przystąpienie do nowego, innowacyjnego projektu Samorządu Województwa Opolskiego pn. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka.

  Listy wręczył Pełnomocnik Marszałka- Marek Wittek.

   

  Czytaj Więcej o: Listy gratulacyjne dla sołtysów