Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy Radłów

Most kamienny

Biskupice

Urząd Gminy Radłów

Drzewo Pamięci

W piątek 22 października br. odebraliśmy nietypowy prezent z rąk wyjątkowego gościa z Niemiec. Pan Gerd Palwitz ofiarował Gminie Radłów drzewo mamucie na pamiątkę pobytu w naszej gminie w latach 1919-1921 u  leśniczego Paula Grußdorfa.

Pan Gerd Palwitz jest autorem monografii rodu Grußdorf, który to wywodzi się z miejscowości, w której obecnie mieszka autor. Szukając śladów przeszłości opisywanego w swojej książce rodu, dotarł aż do naszej maleńkiej gminy. Pierwsze nasze spotkanie miało miejsce w ubiegłym roku, kiedy to Palwitz przyjechała spod Berlina do Radłowa i poprosił o pokazanie naszych lasów, leśniczówek i o możliwość spotkania się z osobami znającymi lokalną historię. Tak narodziła się przyjaźń z Panem Rainholdem Kotwicem i więź  z Gminą Radłów.

W tym roku Pan Palwitz przyjechał po odnalezione w Państwowym Archiwum w Częstochowie dokumenty i ofiarował na pamiątkę mienionych wydarzeń drzewo mamucie. Mamutowiec został wspólnie z Panem Wójtem, Panem Kotwicem i Panią Teresa Gielsok zasadzony w Ligocie Oleskiej.