Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy Radłów

Most kamienny

Biskupice

Urząd Gminy Radłów

Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radłowie

W sobotę 23 października br. w OSP Kościeliska odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP. W trakcie obrad przyjęto sprawozdania z działalności związku za ostatnie 5 lat oraz dokonano nowego wyboru władz Związku.

 Prezesem ZOSP RP w Radłowie na kolejną kadencję został wybrany druh Włodzimierz Kierat. Wiceprezesami Związku zostali druh Alojzy Bardorz oraz druh Jacek Wróbel. Zjazd był także okazją do złożenia podziękowania druhowi Stefanowi Włoka za 45 lat pełnienia funkcji Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Radłowie. W podziękowaniu za pracę na rzecz całej społeczności Gminy Radłów druh Stefan Włoka otrzymał pamiątkową tablicę oraz list gratulacyjny. Wójt Gminy Radłów podkreślił wielkie  zasługi komendanta dla rozwoju pożarnictwa w Gminie Radłów. Podziękowanie otrzymała także pani Daniela Włoka, która dotychczas pełniła funkcję sekretarza Związku OSP RP w Radłowie.  Nowym Komendantem Gminnym został druh Michał Sekuła.

Wszystkim wybranym życzymy powodzenia oraz niegasnącego zapału do pracy, a ustępującemu Komendantowi Gminnemu życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności  i jeszcze raz dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie na rzecz rozwoju pożarnictwa w Gminie Radłów.

Oto krótka notatka listu laudacyjnego Komendanta Stefana Włoki:

St.asp. w st. spocz. Stefan Włoka do służby w ochronie przeciwpożarowej wstąpił w 1985 roku. Przez ponad 14 lat zatrudniony był na stanowisku oficera ds. prewencji, a jednocześnie w latach 1992 – 1999 pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Rejonowego Straży Pożarnych a następnie Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. W kwietniu 1976 roku powołany został na Komendanta Gminnego OSP w gminie Radłów, którą to funkcję pełni do chwili obecnej. Pełniąc tą funkcję doprowadził do wysokiego poziomu wyszkolenia załóg OSP, MDP i KDP o czym wskazują zajmowane czołowe miejsca na zawodach różnych szczebli. Działalność Dh Stefana Włoki przyczyniła się do budowy i rozbudowy  strażnic OSP. Na bieżąco zabiegał o środki na zakup sprzętu i wyposażenia dla OSP.

W latach 2006 – 2015 pozyskał fundusze na dopłatę do zakupu dużych i  średnich samochodów gaśniczych. Z terenu Gminy Radłów 2 jednostki są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, tj.: OSP Kościeliska i OSP Radłów. Po przejściu na emeryturę aktywnie działa w  Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP jako członek zarządu koła organizując wszelkiego rodzaju spotkania koleżeńskie i wycieczki krajoznawcze.