Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Zawiadomienie o zwołaniu sesji Rady Gminy na dzień 30 listopada 2020 roku

Powiększ zdjęcie

Etap odpowiedzialności – od 28 listopada do 27 grudnia

Powiększ zdjęcie

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Stosuj zasadę DDMA+W, czyli:

 • Dystans
 • Dezynfekcja
 • Maseczka
 • Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
 • Wietrzenie  

Poniżej znajdziesz wykaz nowych regulacji obowiązujących od 28.11.

22 listopada 2020
Czytaj więcej o: Etap odpowiedzialności – od 28 listopada do 27 grudnia

21 listopada- DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Powiększ zdjęcie

Wszystkim Pracownikom Pomocy Społecznej w Radłowie składam wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie włożone w wykonywaną przez Was pracę na rzecz drugiego człowieka.

Życzę wytrwałości, siły ale przede wszystkim zdrowia oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Włodzimierz Kierat- Wójt Gminy Radłów

21 listopada 2020
Czytaj więcej o: 21 listopada- DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

R.I.P. HENRYK KARKOS

Powiększ zdjęcie

"Śpieszmy się kochać ludzi...bo tak szybko odchodzą..."

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Henryk Karkos- wieloletni pełnomocnik wójta gminy Radłów do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych.

Odszedł od nas człowiek niezwykły- pracownik socjalny, opiekun grupy AA, animator sportu, dobra dusza wyjazdów kolonijnych dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim wielki sercem człowiek.

W pamięci wielu z nas pozostanie...poprostu naszym Heńkiem...

Ceremonia pogrzebowa odbędzie sie dn. 17.11 (wtorek) o godz. 10.00 w kościele pw. św. Mateusza w Sternalicach.

Spoczywaj w pokoju...

 

15 listopada 2020
Czytaj więcej o: R.I.P. HENRYK KARKOS

Obsługa Rolników przez KRUS w czasie epidemii

Powiększ zdjęcie

Dawno, dawno temu… a dokładnie 16 marca 2020 wydarzyła się rzecz niepojęta.

Pierwszy raz od momentu istnienia Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Opolu została ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów. Właśnie wtedy tzw. koronawirus – czyli ostra zakaźna choroba układu oddechowego COVID-19 wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2 zaatakowała Europę.

W trosce o zdrowie i życie beneficjentów i pracowników  - aby jak najlepiej zapewnić możliwość załatwienia różnych spraw w KRUS-ie uruchomiono wrzutnie na dokumenty, zwiększono liczbę pracowników obsługujących informację telefoniczną, zachęcano do korzystania z poczty tradycyjnej, poczty elektronicznej, portalu ePuap i eKRUS...  Pracownicy KRUS dwoili się i troili, żeby nadążyć ze wszystkimi sprawami i nikt nie poczuł się zostawiony. Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze każdemu udało się dodzwonić, a niektóre sprawy zostały załatwione z opóźnieniem. Bardzo ubolewamy z tego powodu…

18 maja 2020 została przywrócona bezpośrednia obsługa interesantów i mimo wprowadzenia reżimu sanitarnego wydawało się, że życie powoli wraca do normy. Niestety, druga, znacznie potężniejsza, fala koronawirusa doprowadziła do ponownego wprowadzenia (od 26 października 2020) ograniczenia w  osobistej obsłudze klientów.

13 listopada 2020
Czytaj więcej o: Obsługa Rolników przez KRUS w czasie epidemii

Informacja dotycząca uiszczania podatku

Powiększ zdjęcie

Drodzy Mieszkańcy Gminy Radłów,

ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju dbając o swoje zdrowie i zdrowie innych zachęcamy Państwa do uiszczenia kolejnej raty podatku przelewem na konto bankowe:

Gminy Radłów ul. Oleska 3, 46-331 Radłów

Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem Oddział w Radłowie

Nr konta 91 8909 1045 2004 0000 0013 0001

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość opłacenia podatku w tradycyjny sposób u Sołtysa w wyznaczonym przez Niego dniu i miejscu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

11 listopada 2020
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca uiszczania podatku

Kolejna dostawa kwiatów- przyjdź i zabierz chryzantemkę

Powiększ zdjęcie

Drodzy Mieszkańcy, dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Radłowie oraz ARiMR w Oleśnie udało się pozyskać kolejne kwiaty. Okażmy swoją solidarność z hodowcami tych kwiatów i zabierzmy te piękne chryzantemy spod Urzędu Gminy. To nic nie kosztuje, a możemy ozdobić groby, krzyże przydrożne albo nasze domostwa.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w realizacji akcji.

10 listopada 2020
Czytaj więcej o: Kolejna dostawa kwiatów- przyjdź i zabierz chryzantemkę

Konsultacje i weryfikacja zapisów LSR z lokalną społecznością- ankieta

Powiększ zdjęcie

Przeprowadzamy badania w ramach weryfikacji zapisów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, których celem jest poznanie Państwa opinii na temat kierunku rozwoju obszaru Górnej Prosny tj. gmin: Gorzów Śląski, Praszka, Radłów, Rudniki. Pragniemy zapewnić, że przeprowadzone badanie jest w pełni anonimowe, a jego wyniki wykorzystane zostaną wyłącznie w celach informacyjnych. Wyniki z przeprowadzonych ankiet będą stanowiły znaczący wkład w konstruowanie nowych celów i przedsięwzięć nowej strategii oraz pozwolą poznać obecną sytuację oraz ewentualne potrzeby naszej lokalnej społeczności.

Wypełnioną ankietę bardzo prosimy wysłać na adres mailowy: lgd@gornaprosna.pl

Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie!

6 listopada 2020
Czytaj więcej o: Konsultacje i weryfikacja zapisów LSR z lokalną społecznością- ankieta

Wyróżnienie dla Zuzanny Wolny z Ligoty Oleskiej w ogólnopolskim programie „Wygraj szansę”

Powiększ zdjęcie

Dnia 4 listopada 2020 r. w Sali Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego odbył się ogólnopolski program „Wygraj szansę” podczas którego mieszkanka naszej gminy zdobyła wyróżnienie. Konkurs ten został zorganizowany przez Agencję Telewizyjno-Estradową TV Media oraz emitowany na żywo na Youtube i Facebooku.

Zuzanna Wolny – mieszkanka Ligoty Oleskiej to wielki talent muzyczny. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. W roku 2016 rozpoczęła naukę w Młodzieżowym Studium Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. Od tego czasu bierze udział w wielu festiwalach muzycznych. W 2017 raku wystąpiła w muzycznej bajce „Tajemniczy skarb piratów”. W latach 2016-2019 odnosiła sukcesy w Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Praszce. Podczas festiwalu „Na Śląska nutę” w 2019 roku solo zajęła I miejsce, a z zespołem II miejsce. Po ukończeniu Młodzieżowego Studium Muzyki rozpoczęła naukę w klasie wokalu u pani Magdaleny Dureckiej. W bieżącym roku zajęła 9 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Mini Gdynia Open”.

Dzisiaj Zuzia ma nagranie w TVP 3 do programu O!polskie o poranku.

Zuziu,  dziękujemy Ci bardzo za reprezentowanie naszej Gminy i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze muzycznej.

5 listopada 2020
Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla Zuzanny Wolny z Ligoty Oleskiej w ogólnopolskim programie „Wygraj szansę”

UWAGA NOWE OBOSTRZENIA

Powiększ zdjęcie

Najważniejsze zmiany

 • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;

Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

Przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.

 • Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;  

Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.

Ważne! Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

 • Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;  
 • Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;
 • Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;
 • Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada
 • Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada  
4 listopada 2020
Czytaj więcej o: UWAGA NOWE OBOSTRZENIA