Róże Powiatu 2017 rozdane

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 stycznia 2018

Wśród wyróżnionych mieszkańcy naszej gminy...KLAUDIA WIECZOREK i LESZEK BARTELA

W piątek 5 stycznia 2018 roku w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i  wyróżnień Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu.

Nagrody wręczali Starosta Oleski Stanisław Belka, Wicestarosta Roland Fabianek, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Cichoń oraz obecny na gali Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

Uroczystość uświetnił występ znakomitego artysty, pochodzącego z Dobrodzienia- Piotra Lempy.

Na samym początku zostały wręczone listy gratulacyjne Dyrektora Zespołu Szkół w Oleśnie im. Lotników Polskich- pana Marka Leśniaka dla sympatyków i sponsorów szkoły.

Nagrodę January 2017-  za wspieranie inicjatyw samorządu powiatowego odebrał m.in. pan Leszek Bartela.

To prawdziwy pedagog z powołania. Łagodny, ciepły o przyjaznym nastawieniu do uczniów i zarazem konsekwentny i cieszący się ogromnym szacunkiem wśród uczniów. Ale to nie tylko nauczyciel, ale także społecznik zaangażowany w rozwój swojej miejscowości i regionu. Współtwórca Grupy Odnowy Wsi Radłów, która  uzyskała status zaawansowanego uczestnika Programu Odnowy Wsi. 

Udziela się na wszystkich szczeblach, dotyczących promocji kultury  i upowszechnienia sportu i rekreacji. Jest współorganizatorem festynów integracyjnych Radłów- Rudniki, propaguje zdrowy styl życia biorąc czynny udział w rajdach rowerowych i udzielając się w pracach Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego oddział Kluczbork.

Z jego inicjatywy w Radłowie corocznie prężnie działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wspólnie z oddziałem w Praszcze uczniowie radłowskiej placówki pod opieką pana Barteli prowadzą zbiórki na terenie całej naszej gminy. Co ważne to sam pan Leszek corocznie osobiście kwestuje na rzecz WOŚP, stając się niejako symbolem tej szczytnej akcji w naszej gminie.

W swych licznych inicjatywach społeczno- kulturalnych szczególny nacisk kładzie na powiązanie tradycji z nowoczesnością, propaguje inicjatywy zdrowego i aktywnego trybu życia. Przez pozytywne nastawienie do świata, optymizm oraz serdeczny uśmiech potrafi zjednać sobie zarówno młodzież, jak i osoby starsze.

W kategorii Róże Powiatu 2017 wyróżnienie otrzymała nasza mieszkanka Klaudia Wieczorek. To młoda, sympatyczna dziewczyna, mieszkanka Biskupic w gminie Radłów, która marzenia przekuła w sukces, w sukces okupiony ciężką pracą, wyrzeczeniami i zmaganiem się z przeciwnościami losu, o których ona sama wie najlepiej.

31 lipca 2016 roku Klaudia wywalczyła upragniony złoty krążek na odbywających się w Rewalu Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie. To była najlepsza sportowa promocja naszego powiatu.

Dopełnieniem pasma sukcesów były Mistrzostwa Świata w Kirgistanie. I tam Klaudia również nie zawiodła- zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

Rok 2017 to kolejne pasmo sukcesów naszej mieszkanki. Sezon rozpoczęła od złotego medalu w kat. Open Kobiet w Pucharze Mistrza Czech. W październiku wywalczyła złoty medal w walce z rosyjską zawodniczką wagi ciężkiej 110 kg na międzynarodowym turnieju Mas Wrestlingu podczas XIX Światowego Festiwalu Młodzieży w Soczi. W dniach 3-5 listopada 2017 roku na II Mistrzostwach Świata wywalczyła wicemistrzostwo w kat. 75 kg w Györ na Węgrzech. To wielki sukces mieszkanki naszego powiatu, a zarazem wspaniała promocja w świecie.  Klaudia nie wstydzi się swych korzeni, z dumą reprezentuje logo gminy i powiatu, podczas imprez i zawodów, w których bierze udział. Podkreśla w wywiadach swój związek z Opolszczyzną, obecnie stanowi sportową wizytówkę naszego regionu. Jej sukcesy sportowe to chluba nie tylko dla gminy czy powiatu, ale i naszego województwa.

 Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie