Sternalice

Radłów

Ligota Oleska

Sukcesy sportowe naszej mieszkanki

Klaudia Wieczorek 24-letnia mieszkanka Biskupic, obecnie studentka wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej  zdobyła w niedzielę 31 lipca złoty medal na odbywających się w Rewalu Mistrzostwach Polski w Mas Wrestlingu.

Zawody były jednocześnie eliminacjami do udziału w Mistrzostwach Świata w Kirgistanie, które odbędą się we wrześniu.  Tym samym Klaudia zakwalifikowała się  do kadry narodowej.

Mas Wrestling to dyscyplina potocznie zwana zapasami na siedząco. Jest to popularna w Rosji dyscyplina siłowa. Polega na przeciągnięciu przeciwnika w pozycji siedzącej lub wyrwaniu mu drewnianej pałki, którą trzymają obaj zawodnicy.

Warto zaznaczyć, że w dniach 22-23 lipca  Klaudia Wieczorek zajęła III miejsce w Mistrzostwach Europy w Mas Wrestlingu w Batumi w Gruzji. Zdobyła brązowy medal w kategorii do 65 kilogramów.

Kilka dni wcześniej tj. 16 lipca zajęła także III miejsce w zawodach kulturystycznych Bikini Fitness w Sopocie.

Sponsorami wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Gruzji były Gmina Radłów i Politechnika Opolska.

Obecnie Klaudia przygotowuje się na Mistrzostwa Świata w Kirgistanie, które odbędą się w dniach 01-09 września 2016 roku i szuka sponsorów na wsparcie tego przedsięwzięcia.

Mieszkance naszej gminy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do fotogalerii z wszystkich lipcowych zawodów.